LeBron James na promoturné po Ázii, v Pekingu si zahral na klavíri

Univerzálny krídelník považovaný už niekoľko rokov za najlepšieho hráča planéty sa v športovom centre Wu-kche-sung v Pekingu stretol aj so svojím veľkým obdivovateľom, klaviristom Lang Lang. Foto: TASR/AP Photo

Peking 22. júla (TASR) - Americký basketbalista LeBron James začal v pondelok päťdňové promoturné po Ázii. Univerzálny krídelník považovaný už niekoľko rokov za najlepšieho hráča planéty sa v športovom centre Wu-kche-sung v Pekingu stretol aj so svojím veľkým obdivovateľom, klaviristom Lang Lang.

Divákom spolu predviedli avantgardné hudobné číslo, následne si obaja vymenili darčeky. "V hre na klavíri nie som príliš zručný, basketbal mi ide lepšie," povedal James, ktorý v Ázii propaguje amerického výrobcu športového oblečenia firmu Nike. Počas svojho turné navštívi Kuang-čou i Hongkong, ako aj Tchaj-pej ako hlavné mesto Taiwanu.

"Zakaždým, keď sem prídem, je o basketbal čoraz väčší záujem. Cítim sa poctený, že môžem propagovať túto skvelú hru pred toľkými ľuďmi. Mojím snom bolo hrať v NBA, ale nikdy som si nemyslel, že ma budú poznať na celom svete. Beriem to ako záväzok a snažím sa byť vzorom pre deti a mládež," dodal James pre AP. Elitný strelec v lete šokoval basketbalovú verejnosť nielen v USA, keď po štyroch rokoch v Miami prestúpil do Clevelandu, do klubu, kde začal svoju kariéru v profilige.

Fotogaléria: LeBron James na promoturné po Ázii

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.