Prvé rakvy s obeťami leteckej katastrofy sú na ceste do Holandska

Zbytky trupu lietadla a časť jedného z dvoch motorov na Boeingu 777 na llinke MH 17 pri obci Hrabovo na východe Ukrajiny 22. júla 2014. Foto: TASR/AP

Sydney/Charkov 23. júla (TASR) - Prvé rakvy s telesnými pozostatkami obetí leteckej katastrofy stroja malajzijských aerolínií nad východnou Ukrajinou sú už na ceste do Holandska, informovala dnes agentúra DPA.

Holandské dopravné lietadlo na palube s rakvami s pozostatkami pasažierov podľa nej odštartovalo z letiska v ukrajinskom meste Charkov.

Na palube boeingu bolo 298 ľudí, z toho 193 holandských občanov. Holandská vláda vyhlásila na dnes štátny smútok.

Zapisovače letových údajov a hlasu v kokpite havarovaného lietadla medzitým dorazili do Británie, oznámila podľa agentúry Reuters špeciálna vyšetrovacia komisia ukrajinskej vlády.

"Dnes... čierne skrinky z lietadla Boeing-777 dorazili do Británie pod dohľadom ICAO (Medzinárodnej organizácie OSN pre civilné letectvo)," uviedla komisia prostredníctvom svojho konta na sociálnej sieti

Nie je známe, koľko tiel zostalo na mieste pádu malajzijského lietadla

Stále nie je známe, koľko tiel z malajzijského lietadla, ktoré sa zrútilo na Ukrajine, prepravili do mesta Charkov a koľko ich zostalo na mieste tragédie, uviedol dnes podľa agentúry Reuters austrálsky premiér Tony Abbott.

Na palube boeingu bolo 298 ľudí, z toho 27 Austrálčanov.

Podľa holandských predstaviteľov chladiarenský vlak dopravil v utorok do Charkova najmenej 200 tiel. Prvé telá Holanďanov ešte dnes letecky prepravia do vlasti.

Holandská vláda zároveň vyhlásila na dnes štátny smútok. Na ceremónii na leteckej základni Eindhoven sa zúčastní aj kráľovský pár. Dve vojenské lietadlá by tam mali pristáť okolo 12.00 h, uviedla agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.