Palestínske rodiny žiadajú o evakuáciu z južnej časti pásma Gazy

Gaza, 20. júla 2014 Foto: TASR/AP Photo

Gaza 23. júla (TASR) - Desiatky palestínskych rodín, ktoré uviazli v dôsledku zrážok medzi militantmi z radikálneho hnutia Hamas a izraelskými vojakmi, sa snažia uniknúť z južnej časti pásma Gazy po tom, čo Izrael informoval o zvýšenom počte obetí v radoch svojich vojakov.

Napísala o tom dnes agentúra Reuters.

Palestínsky Červený polmesiac uviedol, že sa pokúša o evakuáciu zhruba 250 ľudí z blízkosti mesta Chán Júnis, ktoré je od dnešných skorých ranných hodín miestneho času terčom izraelského ostreľovania z tankov i bezpilotných lietadiel.

V čase stupňujúcich sa bojov v okolí Chán Júnisu izraelská armáda oznámila, že prišla o ďalších dvoch vojakov. Počet obetí v radoch izraelskej armády tak stúpol na 29, kým Palestínčanov zahynulo podľa najnovšej štatistiky najmenej 639.

Jeden izraelský vojak zostáva naďalej nezvestný, pričom konflikt si doposiaľ vyžiadal aj dve izraelské obete z radov civilistov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.