V Slovenských elektrárňach je policajná akcia kvôli ich privatizácii

Policajt stojí pred vchodom do budovy spoločnosti Slovenské elektrárne 23. júla 2014 v Bratislave. Policajti si do Slovenských elektrární prišli pre dokumenty k privatizácii tejto firmy. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 23. júla (TASR) -Policajti si dnes do Slovenských elektrární (SE) prišli pre dokumenty k privatizácii tejto firmy. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Ministerstva hospodárstva (MH) SR Miriam Žiaková.

O tom, že v SE prebieha policajná razia, informovala na svojom facebookovom profile Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS). Mali jej to potvrdiť zamestnanci elektrární.

"Máme informáciu od Prezídia Policajného zboru, že nejde o raziu, ale o zaisťovaciu akciu archívnej dokumentácie z obdobia privatizácie," uviedla Žiaková pre TASR s tým, že pre ďalšie informácie je potrebné obrátiť sa na políciu.

Príslušníci Colnej správy kráčajú vo vnútri budovy spoločnosti Slovenské elektrárne 23. júla 2014 v Bratislave. Policajti si do Slovenských elektrární prišli pre dokumenty k privatizácii tejto firmy. Foto: TASR/Michal Svítok

"Nepoznáme dôvody tejto policajnej akcie v našich priestoroch, avšak plne spolupracujeme s políciou a poskytujeme všetky požadované informácie," reagovala priamo v sídle Slovenských elektrární v Bratislave hovorkyňa spoločnosti Jana Burdová.

Ako potvrdili pre TASR viacerí zamestnanci SE, policajná akcia sa dnes uskutočnila nielen v centrále v Bratislave, ale aj ďalších prevádzkach elektrární na celom Slovenku, napríklad v Prievidzi, Trenčíne a Mochovciach. Akcia prebiehala pokojne.

Väčšinový 66-% podiel v SE získala v roku 2006 talianska spoločnosť Enel. Zvyšok vlastní Slovenská republika cez Fond národného majetku (FNM). V posledných mesiacoch predstavitelia Enelu avizovali záujem predať svoj podiel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.