Dostihový kôň britskej kráľovnej bol nadopovaný morfínom, ukázal test

Britská kráľovná Alžbeta II. s dcérou princeznou Annou hladkajú kobylu Estimate po pretekoch 20. júna 2013 Foto: TASR/AP

Londýn 23. júla (TASR) - Dostihový kôň, ktorého majiteľkou je britská kráľovná Alžbeta II. a vlani získal v Ascote prestížny Zlatý pohár, mal pozitívny test na zakázané analgetikum - morfín.

Britský dostihový úrad (BHA) minulý týždeň oznámil, že päť koní, o ktoré sa starajú rozliční tréneri, vykázalo vo svojich vzorkách "A" prítomnosť morfínu.

Poradca kráľovnej pre plnokrvníky a dostihy John Warren v utorok povedal, že jej päťročná kobyla Estimate bola jednou z nich. Informovala o tom agentúra AP.

Podľa Buckinghamského paláca všetko naznačuje tomu, že kobyla Estimate skonzumovala uvedenú látku v kontaminovanej potrave.

Warren v komuniké uviedol, že Estimatin tréner Michael Stoute "úzko spolupracuje s dodávateľom potravy", aby zistili, ako mohla byť kontaminovaná pred dodaním" do jeho stajní. Dodal, že "Jej veličenstvo bolo o situácii informované".

Tento rok skončila kobyla Estimate v Zlatom pohári ako druhá za koňom Leading Light.

Britské médiá naposledy venovali veľkú pozornosť pozitívnemu testu dostihového koňa na morfín v roku 2002, keď kôň Be My Royal získal Hennesyho Zlatý pohár v Newbury. Koňa diskvalifikovali.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.