Sme: Za luxus štát platí ešte viac

Foto: SME logo

Bratislava 14. augusta (TASR) - Monopolný prepravca ropy Transpetrol do HC Slovan Bratislava nenápadne nenalial len 211-tisíc eur, ktoré zverejnil pred niekoľkými týždňami v zozname svojich faktúr, ale oveľa vyššiu sumu. Luxusnú sky box lóžu na bratislavskom hokejovom štadióne si prenajíma už od roku 2010. Podľa údajov ministerstva hospodárstva tak súkromnému hokejovému klubu, za ktorým stojí podnikateľ Juraj Široký, zaplatil štátny Transpetrol za štyri roky 704-tisíc eur bez DPH.

"Uzatvorením predmetnej zmluvy nedošlo k porušeniu žiadneho zákona, stanov spoločnosti ani interných predpisov," obhajuje firmu minister hospodárstva Pavol Pavlis (Smer-SD). Na skrytý sponzoring klubu Juraja Širokého sa chce pozrieť aj opozícia, informuje denník SME na prvej strane v článku s názvom "Za luxus štát platí ešte viac". Téme sa denník venuje aj na druhej strane v príspevku s názvom "Transpetrol dal Slovanu ešte viac".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.