Muž sa vyhrážal zabitím svojej sestre, do izby hodil zapálenú fľašu

Ilustračné foto FOTO TASR/AP

Bánovce nad Bebravou 25. augusta (TASR) - Z prečinu nebezpečného vyhrážania a zo zločinu ublíženia na zdraví spáchaného v štádiu pokusu obvinil vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru z Bánoviec nad Bebravou 58-ročného Vladimíra z okresu Bánovce nad Bebravou. Obvinený sa vo štvrtok 21. augusta predpoludním v kuchyni spoločného rodinného domu vyhrážal zabitím svojej 54-ročnej sestre. Informovala dnes TASR trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

"Nakoľko bol Vladimír v minulosti trestne stíhaný práve za obdobné konanie, poškodená mala vážne obavy o svoj život a zdravie. Preto sa pred svojím bratom schovala a zamkla do špajze. Vyšla odtiaľ, až keď z kuchyne odišiel," uviedla ďalej Antalová. Doplnila, že v ten istý deň Vladimír pokračoval vo vyhrážkach. "Večer, keď bola jeho sestra v obývačke so svojím priateľom, dobíjal sa k nim. Keď mu otvorili dvere, do miestnosti hodil zapálenú fľašu s riedidlom s komentárom, aby obaja zdochli. Po dopade fľaše na zem začal horieť koberec, ktorý poškodení rýchlo uhasili. Našťastie, okrem šoku neutrpeli žiadne zranenia," priblížila.

Vyšetrovateľ spracoval podnet na väzobné stíhanie obvineného. "Za tento skutok agresívnemu mužovi v prípade, ak mu na súde bude preukázaná vina z uvedených skutkov, hrozí trest odňatia slobody na päť až 12 rokov," upozornila hovorkyňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.