Znalosť viacerých cudzích jazykov je výhodou pri hľadaní práce

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 25. augusta (TASR) - Absolventi, najmä tí bez predošlej praxe, majú podľa skúseností pracovníkov personálnych agentúr po prázdninách najväčšiu možnosť uplatniť sa v medzinárodných korporátoch, veľkých nadnárodných spoločnostiach.

V súčasnosti agentúry sledujú veľký dopyt po absolventoch s rôznymi jazykovými kombináciami. Práve ľudia, ktorí si ihneď po škole hľadajú prvé uplatnenie na trhu práce a disponujú aktívnou znalosťou jedného i viacerých jazykov, majú veľkú možnosť uplatniť sa ihneď po ukončení štúdia.

Ako povedala pre TASR Veronika Ožvoldová z personálnej agentúry Manpower, zvýšené sú požiadavky na kombinácie anglický jazyk a nemecký jazyk, francúzsky jazyk, ruský jazyk alebo anglický jazyk a španielsky, taliansky jazyk. Zväčšený dopyt po týchto pozíciách zaznamenala agentúra v Bratislave a Košiciach vzhľadom na budovanie a neustály rast centier zdieľaných služieb (sharedservices center). Podľa Ožvoldovej sa očakáva stúpajúca tendencia pri vyhľadávaní ďalších zdrojov.

Pre absolventov je prax v takejto spoločnosti výborným štartom pri nasledovnom budovaní pracovných návykov a získavaní skúseností pre ďalší kariérny rast. Odborníci odporúčajú absolventom, aby s hľadaním vhodnej pracovnej príležitosti začali už počas prázdnin, nakoľko výberový proces môže trvať aj dva mesiace.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.