Prehliadka v Kyjeve bola prejav agresívnych plánov, vyhlásil šéf dumy

Moskva 25. augusta (TASR) - Nedeľňajšia vojenská prehliadka v Kyjeve pri príležitosti Dňa nezávislosti bola prejavom agresívnych plánov na vyhrotenie krízy.

Vojenská prehliadka v rámci osláv 23. výročia nezávislosti Ukrajiny v Kyjeve 24. augusta 2014. Foto: TASR/AP

Uviedol to dnes predseda dolnej komory ruského parlamentu, Štátnej dumy, Sergej Naryškin.

"Na včerajšej vojenskej prehliadke v Kyjeve sa zúčastnili aj armádne jednotky, ktoré už niekoľko mesiacov vykonávajú trestnú operáciu na východe krajiny," citovala Naryškina agentúra ITAR-TASS.

"Neviem, čo ich doviedlo k takémuto rozhodnutiu, ale namiesto dožadovania sa dialógu, namiesto smútočného obradu za všetky obete krvavého konfliktu ukázali svoje agresívne plány na vyhrotenie krízy," konštatoval Naryškin.

Hovoril aj o nacionalizme Kyjeva, ako aj o národnom socializme, ktorý podľa neho "rozdeľuje Rusov a Ukrajincov, majúcich spoločný pôvod, dejiny a kultúru".

Naryškin pochybuje, že si "ideológovia takejto politiky plne uvedomujú všetky možné následky". Podľa neho sú "títo ľudia zvyčajne občanmi iných krajín".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.