Nemecká podnikateľská dôvera klesla štvrtý mesiac po sebe

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Berlín 25. augusta (TASR) - Nemecká podnikateľská dôvera klesla v auguste už štvrtý mesiac po sebe a je najnižšia za vyše roka. Dôvodom sú geopolitické krízy a konflikty. Informovala o tom agentúra DPA.

Index podnikateľskej dôvery mníchovského inštitútu Ifo sa v auguste 2014 znížil na 106,3 bodu zo 108 bodov v júli. Index sa aktuálne nachádza na najnižšej úrovni od júla 2013.

"Nemecká ekonomika opäť stratila dynamiku," uviedol šéf Ifo Hans-Werner Sinn. Firmy horšie hodnotia svoju aktuálnu situáciu, ale predovšetkým sú skeptickejšie, čo sa týka vývoja v najbližších mesiacoch.

Index hodnotenia aktuálnej situácie sa v auguste znížil na 111,1 bodu zo 112,9 bodu a index očakávaní klesol na 101,7 bodu zo 103,4 bodu.

Ekonómovia hovoria o potenciálnom obrate trendu už po troch zmenách rovnakým smerom. Experti síce v auguste počítali s poklesom indexu, ale výrazne menším. Index však zostáva na relatívne vysokej úrovni. Nad 100-bodovou hranicou sa nachádza od marca 2010.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.