SaS chce zbierať podpisy na odvolanie ministra práce Jána Richtera

Na snímke minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 28. augusta (TASR) - Opozičná strana SaS sa rozhodla zbierať podpisy pod návrh na odvolanie ministra práce SR Jána Richtera (Smer-SD). Liberáli to odôvodňujú zisteniami Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika o úspešnosti spoločnosti Star EU v tendroch na externý manažment eurofondových projektov.

Firma uspela v 70 súťažiach zo 70, na ktorých sa zúčastnila. To, že podľa vyjadrení jedného zo starostov odporúčal túto firmu generálny manažér strany a minister práce Richter, vypovedá podľa SaS o "existencii ďalšej tunelárskej schémy obludných rozmerov".

"To, že nám dnes Európska únia zadržiava vyplatenie eurofondov za ťažké milióny eur, je práve dôsledok takýchto praktík," zdôraznil v dnešnom stanovisku šéf SaS Richard Sulík. Niekto v tomto štáte podľa jeho slov nadobudol presvedčenie, že zdroje EÚ sú tu v prvom rade na to, aby sa rozkradli. "V tomto odbore sú smeráci veľmi vynaliezaví a bez zábran," dodal Sulík.

Strana SaS začne zbierať podpisy opozičných poslancov na budúci týždeň. "Nerobíme si ilúzie, že ministra Richtera jeho vlastní pustia v parlamente k vode. Ale nemôžeme mlčať a privykať spoločnosť na to, že takéto rozkrádačky verejných zdrojov sú normou. Musíme sa ozvať," doplnil poslanec SaS a exminister práce Jozef Mihál.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.