Stredopravá predvolebná koalícia v Trenčíne sa rozrastá

Richard Rybníček Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčín 28. augusta (TASR) – Stredopravá predvolebná koalícia v Trenčíne sa rozrastá. V stredu (27. 8.) sa k júnovej dohode strán NOVA, SDKÚ-DS, OKS a Most-Híd pridali strana SaS a hnutie OĽaNO.

Ako TASR informoval trenčiansky okresný predseda hnutia NOVA Miroslav Řádek, šesť subjektov sa dohodlo na spoločnej kandidátke na poslancov. Súčasťou dohody je podľa neho aj rokovanie o pripojení sa KDH. „Predmetom rozhovorov bude aj prípadná podpora nezávislého kandidáta na primátora mesta Trenčín Richarda Rybníčka,“ konštatoval Řádek.

Podľa člena predsedníctva miestneho zväzu SDKÚ-DS Petra Mertana dohodu a počty poslancov, na ktorých sa zhodli, by radi zverejnili do konca budúceho týždňa.

Ako povedal Marián Kvasnička z miestneho koordinačného výboru KDH, kresťanskí demokrati chceli v Trenčíne pôvodne postaviť vlastnú kandidátku na poslancov. Asi po trojmesačných rokovaniach sa však rozhodli, že najlepším riešením bude ísť do volieb spoločne v pravicovom spektre.

„Viac-menej sme sa dohodli, podpísanie dohody bude na budúci týždeň. Čo sa týka kandidáta na primátora, nepostavíme vlastného kandidáta. Našim voličom a sympatizantom odporučíme, aby volili Richarda Rybníčka. Je to stanovisko KDH. Koaličných partnerov v Trenčíne nebudeme nútiť, aby tak tiež urobili. Ak tak urobia, budeme radi,“ uzavrel Kvasnička.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.