Dopravné kontroly odhalili vyše tisícku nepripútaných vodičov

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Bratislava 18. septembra (TASR) - Počas minulého týždňa (od 8. do 14. septembra) kontrolovala polícia v celej Európe používanie bezpečnostných pásov vo vozidlách a ochranných prílb na motocykloch. Pridali sa aj slovenskí policajti, ktorí celkovo skontrolovalo 24.392 osôb, z nich 1233 neboli pripútaní.

"Najčastejšie bezpečnostné pásy nepoužili skontrolovaní účastníci cestnej premávky v Prešovskom kraji (450), v Bratislavskom kraji (273) a v Banskobystrickom kraji (117). Ani jeden z krajov nezostal bez páchania priestupkov, najmenej zistených predpisov však bolo v Trenčianskom (69) a v Žilinskom kraji (45)," informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová. V rámci akcie policajti zistili aj 6800 ďalších porušení pravidiel cestnej premávky.

Ako dodala hovorkyňa, nad 15 rokov sa nepripútalo 1151 skontrolovaných osôb a 82 osôb do 15 rokov. "Najzodpovednejší rodičia boli v Žilinskom kraji, kde boli všetky kontrolované deti pripútané, najviac nepripútaných detí bolo v Prešovskom kraji (40)," doplnila Baloghová. Zo skontrolovaných osôb na zadných sedadlách nepoužilo pás 121 z nich. Na predných sedadlách policajti odhalili 1112 nepripútaných osôb. "Čo sa týka motocyklistov a kontroly dodržiavania ich predpisov, z počtu 987 skontrolovaných motocyklistov, policajti zistili 30 porušení," informovala Baloghová.

Polícia upozorňuje najmä rodičov, vodičov i širokú verejnosť, aby sa v aute riadne pripútali. "Deti s telesnou výškou menšou ako 150 cm sa smú prepravovať v aute v autosedačke, v ktorej sú riadne pripútané. Osoba sediaca na sedadle povinne vybavenom bezpečnostným pásom alebo iným zadržiavacím zariadením je totiž povinná ho použiť," vysvetlila hovorkyňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.