Hospodárske noviny: Štát predraží farmárom biznis

Foto: Logo HN

Bratislava 24. septembra (TASR) - Štvrť milióna eur z vlastného investovali do opravy zničených systémov, ktorými zavlažujú svoju pôdu. Aj napriek tomu, že majú tieto zariadenia prenajaté od štátu, konkrétne od štátnej firmy Hydromeliorácie. Už čoskoro by tak mala firma Agromačaj za tento prenájom platiť namiesto súčasných 300 eur až 60.000 eur.

Ministerstvo pôdohospodárstva totiž plánuje až 200-násobné zvýšenie poplatkov za používanie štátnych zavlažovacích zariadení. Je to veľmi vysoká suma, a to najmä pre tých, ktorí majú prenajaté väčšie celky - hovorí predseda trnavskej pobočky Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Oliver Šiatkovský. "Ak by sme tieto zvýšené náklady premietli do ceny zeleniny, nedokázali by sme cenami konkurovať." Viac informácií publikuje denník HOSPODÁRSKE NOVINY na strane jedna v článku "Štát predraží farmárom biznis".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.