Polícia bude čoskoro informovať o kauze financovania kampane

Radoslav Procházka Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 24. septembra (TASR) - Polícia bude v dohľadnej dobe informovať o postupe vo vyšetrovaní kauzy financovania prezidentskej kampane Radoslava Procházku (Sieť).

"Národná kriminálna agentúra (NAKA) sa prípadom intenzívne zaoberá a v dohľadnej dobe budeme informovať o postupe vo vyšetrovaní," informovala TASR hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová. Prokurátor Generálnej prokuratúry odovzdal spisový materiál vyšetrovateľovi NAKA na ďalšie konanie. Polícia v súčasnosti vyšetruje podozrenie zo zločinu skrátenia dane a poistného. Predtým ako bol spisový materiál odovzdaný polícii, generálny prokurátor Jaromír Čižnár vypočul lídra OĽaNO Igora Matoviča a aj Radoslava Procházku.

Nahrávka rozhovoru Matoviča s Procházkom unikla vtedy, keď Procházka odmietol ísť na detektor lži. Matovič ho naň vyzval potom, ako Procházku obvinil z čierneho financovania prezidentskej kampane.

Na nahrávke sa hovorí o možnosti platenia inzercie bez bločku. Procházka priznal, že hlas na nahrávke je jeho, materiál je ale podľa neho zostrihaný.

Procházka však víta aktívny postup prokuratúry v kauze nahrávky jeho rozhovoru s lídrom OĽaNO. Tvrdí, že v tomto prípade nie je žiadny dôvod ani len hovoriť o podozrení, napriek tomu však bola kauza intenzívne medializovaná. "Veď mňa sa niektoré médiá ani nič iné nepýtali, len koľko mám bilbordov a prečo mám na nich červený nos," konštatoval 9. septembra v diskusnej relácii na portáli Teraz.sk.

"Nikto nikdy v priebehu volebných kampaní na Slovensku nepovedal o sebe a svojich zdrojoch toľko, čo ja. Dal som menoslov darcov s konkrétnymi sumami. Do desiatich minút sa im vedeli niektoré médiá telefonicky ozvať. Dal som si spraviť overenie od nezávislého audítora, ktorý podlieha Úradu pre dohľad nad výkonom auditu," zdôraznil ďalej Procházka. "Ja ani neviem, čo znamená slovné spojenie 'čierne peniaze', mňa sa to absolútne netýka. Neexistuje vôbec dôvod hovoriť o tom ako o reálnom podozrení," dodal ďalej v diskusnej relácii. "Som dnes bežný, radový občan Slovenskej republiky. Bol som vypovedať na Generálnej prokuratúre a konzistentne hovorím jednu vec: Mám dôveru v to, že to orgány činné v trestnom konaní vyšetria, padni komu padni," uzavrel Procházka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.