Skip to content

Dnešný dátum:

nedeľa, 22 februára, 2026
Menu

Futbalistka sveta Brazílčanka Marta excelovala hetrikom proti USA

15 decembra, 2014
Menej ako minúta čítania minút čítania
⏱️ Čas čítania: 2 min (227 slov)
Na archívnej snímke z 22. mája 2014 futbalistka Marta z Tyresa sa raduje z gólu vo finále futbalového zápasu Ligy majstrov žien. Zlatú loptu FIFA pre najlepšieho futbalistu roka získa niekto z trojice Cristiano Ronaldo, Lionel Messi alebo Manuel Neuer. Na ocenenie pre najlepšiu futbalistku kandidujú Brazílčanka Marta, Abby Wambachová z USA a Nemka Nadine Kesslerová. Foto: TASR

Brasilia 15. decembra (TASR) – Päťnásobná najlepšia futbalistka sveta podľa FIFA Brazílčanka Marta excelovala hetrikom v nedeľňajšom prestížnom zápase na medzinárodnom turnaji v Brasilii. Strelila ho do siete USA a domáca tak otočili priebeh stretnutia a zvíťazili 3:2.

Američanky rýchlo po desiatich minútach viedli 2:0 po góloch Carli Lloydovej a Megan Rapinoeovej. Potom ale prišli okamihy 28-ročnej hviezdy svetového futbalu. Tá sa presadila v 19., 55. a 66. minúte a zaistila postup domácich do finále turnaja. „Rýchle góly by sme nemali dostať, to by sa nám nemuselo vyplatiť. Som rada, že som dokázala využiť šance, do ktorých som sa dostala. Bojovali sme a dosiahli sme výhru proti dobrému tímu,“ citovala po zápase Martu agentúra AP.

Highlight zápasu proti Amerike.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia