Zimnú sezónu v Poľsku otvorili v stredisku Krynická Javorina

Na snímke lyžiari a snoubordista na svahu lyžiarskeho strediska Krynická Javorina Foto: TASR/Tomáš Doboš

Krynica/Zdrój 15. decembra (TASR) - Malopoľské stredisko Krynická Javorina privítalo na svojej pôde počas uplynulého víkendu stovky nadšencov zjazdového lyžovania. Tradičným otváracím ceremoniálom tu v sobotu 13. decembra oficiálne odštartovala celopoľská, zimná turistická sezóna. Prvú tohtoročnú lyžovačku nad mestom Krnynica-Zdrój si nenechala ujsť ani známa miestna rodáčka, Miss Poľsko Katarzyna Krzeszowska.

Lyžiarsku sezónu na území Poľska otvárajú každý rok stále v inom areáli zimných športov. Vlani padla voľba na stredisko Dve doliny Muszyna - Wierchomla, tento rok si usporiadatelia tradičného ceremoniálu vybrali zmienenú Javorinu. Stredisko je situované v tesnej blízkosti mesta Krynica-Zdrój, ktoré preslávili tamojšie kúpele a liečivé pramene.

Otvorenie zimnej sezóny prilákalo do Krynice v tomto roku nadšencov zimných športov, ale aj zástupcov turistických organizácií, poľského ministerstva športu a turistiky, a podnikateľov pôsobiacich v oblasti cestovného ruchu. Zorganizovali tu odborný seminár, ktorý prezentoval Beskydy ako jednu z najvýznamnejších turistických destinácií na území Poľska.

"Zima u nás nie je iba o lyžiach, ale aj o oddychu v termálnych bazénoch, degustácii minerálnych vôd v "pijalniach" či tradičných poľských jedál v miestnych reštauráciách. Spomenul by som ešte naše múzeá, divadlá či unikátne drevené chrámy, z ktorých sú viaceré zapísané v zoznamoch UNESCO," uviedol pre TASR riaditeľ Malopoľskej turistickej organizácie Paweł Mierniczak.

Fotogaléria

V Krynici a okolitom regióne zvykne tráviť voľný čas aj zmienená Miss Poľsko 2012, K. Krzeszowska. Zasnežené svahy Javoriny brázdila počas tohto víkendu v sprievode svojich priateľov na snowboarde. Ako prezradila pre TASR s "doskou", na ktorej jazdí už vyše 10 rokov sa chystá navštíviť počas tejto zimy aj Slovensko.

V Malopoľskom vojvodstve na juhu Poľska je vybudovaných takmer 60 lyžiarskych areálov s vyše 250 kilometrami zjazdových a bežeckých tratí. K najnavštevovanejším strediskám patria popri spomínanej Javorine, napríklad Sekowa, Tylicz či Piwniczna. Sú situované neďaleko hraníc so Slovenskom, preto ich počas zimnej sezóny zvyknú navštevovať aj mnohí našinci.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.