SaS: Slovensko by zvládlo rovnú daň na úrovni 15 %

Predseda strany Sloboda a Solidarity (SaS) Richard Sulík Foto: TASR/Branislav Račko

Bratislava 16. júna (TASR) – To, čo Slovensko potrebuje, je návrat k poctivej rovnej dani tak, ako bola zavedená pôvodne v roku 2004. Myslí si to opozičná strana SaS. Z výpočtov liberálov vyplýva, že Slovensko by mohlo mať sadzbu dane ešte nižšie ako v minulosti, na úrovni 15 %. Výpadok z takéhoto opatrenia by totiž nebol väčší než sú výdavky na sociálne balíčky premiéra Roberta Fica (Smer-SD).

"Táto krajina by zvládla rovnú daň," vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii v Národnej rade (NR) SR poslanec parlamentu za SaS Eugen Jurzyca. Pri rovnej dani by sa totiž podľa predsedu SaS Richarda Sulíka tak "neoptimalizovali" dane, nebolo by to potrebné.

Liberáli vyčítajú vláde, že zavádza do daňového systému čoraz viac výnimiek a ten sa stáva "deravejší". To je podľa SaS na jednej strane nespravodlivé a zároveň to prináša viac možností, ako "optimalizovať" svoju daňovú povinnosť.

SaS preto pripravuje ekonomický reformný program pod názvom Agenda 2020. Obsahuje šesť krokov pre ľudí, aby sa im oplatilo na Slovensku žiť, pracovať a podnikať. "Súčasťou týchto opatrení je aj návrat k rovnej dani," priblížila poslankyňa za SaS Jana Kiššová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.