NOVÁKY: V areáli bývalého vojenského podniku našli veľa starej munície

Ilustračné foto Foto: TASR

Nováky 17. júna (TASR) - Prievidzskí policajti dostali v utorok (16.6.) popoludní informáciu, že sa v areáli bývalého Vojenského opravárenského podniku (VOP) v Novákoch nachádza stará munícia. "Pyrotechnik na mieste nálezu zistil, že po prudkej vode sa v jarku obnažili štyri delostrelecké míny kalibru 82 mm a dve delostrelecké strely kalibru 105 mm. Miesto následne prehľadával pomocou detektora kovov, pričom celkovo a postupne vyhľadal a vykopal 27 delostreleckých mín kalibru 82 mm, šesť delostreleckých striel kalibru 105 mm, jednu protipancierovú strelu kalibru 75 mm, jeden zásobník do guľometu vz. 26, 32 kg nábojov do dlhej guľovej zbrane Manlicher kalibru 8x55mm a sedem vojenských prilieb z obdobia Československej republiky," informovala dnes TASR trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Ako ďalej uviedla, munícia pochádzala z obdobia druhej svetovej vojny a jej nález pyrotechnik zadokumentoval. "Munícia bola zaistená a za dodržania prísnych bezpečnostných opatrení bola prevezená do skladu a bude neskôr zničená," dodala.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.