Putinova popularita stúpla na rekordných skoro 90 percent

Vladimir Putin, archívne foto. Foto: TASR/AP

Moskva 22. októbra (TASR) - Popularita ruského prezidenta Vladimira Putina dosiahla nové maximum, keď sa vyšplhala na takmer 90 percent. Vyplýva to z nového prieskumu verejnej mienky, ktorý dnes zverejnil ruský štátny inštitút.

K aktuálnemu zvýšeniu Putinovej popularity - podľa autorov prieskumu - v prvom rade prispelo spustenie ruských leteckých útokov v Sýrii, uviedla agentúra Reuters.

Podľa údajov Ruského centra pre výskum verejnej mienky (VTsIOM), politiku súčasného šéfa Kremľa pozitívne hodnotí až 89,9 percenta Rusov.

"Takáto vysoká úroveň súhlasu s prácou ruského prezidenta súvisí v prvom rade s udalosťami v Sýrii, s ruskými náletmi na pozície tamojších teroristov," uvádza sa vo vyhlásení inštitútu VTsIOM.

Prieskum bol vykonaný 16.-17. októbra na vzorke 1600 respondentov v 130 rôznych oblastiach Ruskej federácie. Štatistická odchýlka predstavuje maximálne 3,5 percenta.

Doposiaľ najvyšší "rating" zaznamenal Putin v máji tohto roku, keď mu vyjadrilo podporu 89,1 percenta opýtaných. Pod úroveň 80 percent ale jeho obľuba nepoklesla už viac ako jeden a pol roka. Vysokú popularitu ruského prezidenta u domácej verejnosti potvrdzujú aj prieskumy nezávislého výskumného centra Levada.

Pred vypuknutím ukrajinského konfliktu a anexiou Krymu Putinovu politiku pozitívne hodnotilo okolo 60 percent Rusov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.