Cez Slovinsko prišlo do Rakúska za týždeň 58.000 utečencov

Migranti prichádzajú do Slovinska. Foto: TASR/AP

Ľubľana 27. októbra (TASR) - Dovedna 58.000 utečencov pricestovalo do Rakúska cez Slovinsko za posledný týždeň (20.-26. októbra), informuje agentúra APA, ktorá vychádza z údajov zverejnených dnes slovinskou políciou.

Podľa týchto údajov zostávalo dnes na území Slovinska okolo 06.00 h vyše 14.600 utečencov, z toho približne 10.000 v preplnených prijímacích strediskách v oblasti okolo mesta Brežice pri juhovýchodnej hranici s Chorvátskom. Tú v skorých ranných hodinách prekročilo ďalších 2900 ľudí a očakáva sa, že masový prílev bude v priebehu dneška pokračovať.

V pondelok prišlo do Slovinska z Chorvátska približne 7100 ľudí hľadajúcich ochranu, informuje APA. Dodáva, že v Rakúsku dnes očakávajú príchod 7000 utečencov.

Nebývalé počty utečencov začali prúdiť do Slovinska pred necelými dvoma týždňami v dôsledku uzavretia južných hraníc Maďarska, kadiaľ viedli predošlé migračné trasy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.