Poľská tenistka Agnieszka Radwaňská sa teší po zisku fiftínu proti Rumunke Simone Halepovej v zápase červenej skupiny na MS WTA Tour v Singapure 29. októbra 2015. Foto: TASR/AP

Singapur 29. októbra (TASR) - Poľská tenistka Agnieszka Radwaňská zdolala vo svojom treťom vystúpení v červenej skupine na MS WTA Tour v Singapure Rumunku Simonu Halepovú za 106 minút 7:6 (5), 6:1 a stále tak živí nádej na postup do semifinále. Tam ju posunie iba víťazstvo Rusky Marie Šarapovovej v dvoch setoch nad Taliankou Flaviou Pennetovou (zápas sa začne o 12.30 SEČ). Halepová po prehre definitívne stratila šancu na účasť v najlepšej štvorke.

Rumunka zápas rozbehla nádejne, viedla v prvom sete 2:0 i 3:1, no v šiestej hre stratila podanie a odvtedy išiel jej výkon dole. Radwaňská vyrovnala a v tajbrejku ukoristila set vo svoj prospech. V druhom už nedala súperke žiadnu šancu, keď jej trikrát ukradla podanie a napokon ho vyhrala jasne 6:1.

Rumunská tenistka Simona Halepová odvracia úder Poľky Agnieszky Radwaňskej v zápase červenej skupiny na MS WTA Tour v Singapure 29. októbra 2015. Foto: TASR/AP

"Tajbrejk sa dlho nevyvíjal v môj prospech. Snažila som sa získať loptičky v dôležitých momentoch a od toho som sa odrazila. Je veľmi milé počuť ľudí rozprávať, že moja hra je atraktívna. Dúfam, že ich budem ňou zabávať aj naďalej," vyslovila sa turnajová päťka, ktorá dosiahla jubilejné 500. víťazstvo na okruhu WTA.

Radwaňská dosiahla prvé víťazstvo v skupine a aktuálne jej patrí v tabuľke tretia priečka, musí sa tak spoliehať na prehru Pennettovej 0:2 na sety, keďže Talianka má s Poľkou lepší vzájomný zápas.