Na letisku v Manile sa objavili náboje v batožine a cestujúci platili

Ilustračné foto Foto: TASR

Manila 29. októbra (TASR) - Poslanci filipínskeho parlamentu dnes vyzvali na vyšetrenie údajného podvodu na hlavnom letisku metropoly, kde vraj bezpečnostní pracovníci umiestňujú do batožiny cestujúcich náboje, aby ich mohli vydierať a pýtať od nich peniaze.

Najnovšími obeťami uvedeného podvodu na medzinárodnom letisku v Manile boli Filipínec pracujúci v zámorí a japonský turista, informovala dnes agentúra DPA.

Podpredseda výboru pre cestovný ruch v Snemovni reprezentantov Sherwin Gatchalian upozornil, že sa z toho "stáva medzinárodná nepríjemnosť".

Podobný podnet na prešetrenie tejto záležitosti podal predtým v Senáte senátor Talph Recto. Podľa neho by úrady mali zakročiť, pretože "agentúry pracujúce na letisku tomu nedokázali samy zamedziť". "Bezpečnostných pracovníkov nikto nestráži," zdôraznil.

Cestujúcim, ktorí prechádzajú cez bezpečnostné kontroly na letisku, sa v batožine údajne objavia náboje a pracovníci bezpečnostnej služby od nich požadujú, aby zaplatili pokutu, alebo ich zadržia a obvinia z ilegálneho držania munície.

Odkedy sa v septembri objavili prvé sťažnosti vedenie letiska posilnilo systém dohľadu a začalo tiež vyšetrovať pracovníkov, ktorí sú do tohto podvodu údajne zapojení.

Niektorých zo zadržaných cestujúcich prepustili, keď sa ukázalo, že išlo o slepé náboje použité ako amulety alebo suveníry. Jeden pár cestujúcich obžalovali na súde, pretože sa odmietli u bezpečnostných pracovníkov vyplatiť.

Uvedené správy vyvolali verejné pobúrenie. Na stránkach sociálnych médií sa objavili návrhy, ako sa má cestujúci chrániť, aby sa nestal obeťou vydierania.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.