Muránska Dlhá Lúka:Slávnostná akadémia bola prvou akciou v novej škole

Na snímke modulová budova základnej školy v Muránskej Dlhej Lúke. Foto: TASR/Branislav Caban

Muránska Dlhá Lúka 29. októbra (TASR) – Mesiac úcty k starším bol ústrednou témou Slávnostnej školskej akadémie, ktorá sa konala v stredu 28. októbra popoludní v Základnej škole (ZŠ) v Muránskej Dlhej Lúke (okres Revúca). Ako TASR informovala riaditeľka ZŠ Monika Podolinská, akadémia je každoročne pravidelnou súčasťou ich októbrových školských podujatí, táto však bola úplne prvou kultúrnou akciou, ktorá sa odohrala v priestoroch novej modulárnej školy. Zúčastnilo sa jej približne 150 ľudí, vrátane starostu obce Mareka Nosku.

Úvod patril imatrikulácii prvákov, ktorú si pre najmladších žiakov pripravili štvrtáci. „Žiaci plnili rôzne úlohy, napríklad prekročenie 'rieky po kameňoch', rozlišovanie geometrických útvarov, písanie svojho mena a mnoho iných. Až po zvládnutí všetkých úloh naši štvrtáci uznali, že ich kamaráti prváci sú hodní získania titulu čestného žiaka našej školy,“ priblížila riaditeľka s tým, že vlastný program si pre zúčastnených pripravili aj žiaci ostatných ročníkov, obe oddelenia školského klubu detí a súbor Speváčik.

Súčasťou tohto spoločenského podujatia bolo aj vystúpenie Divadla z chatrče z Moldavy nad Bodvou a jeho hudobnej formácie Chalani z chatrče. „Sú to vynikajúci speváci a gitaristi a v našej škole a osade nevystupovali prvýkrát. Ich koncert zdvihol zo stoličiek všetkých prítomných,“ uzavrela Podolinská.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.