Starosta Bergu: Utečenci dodržiavajú pravidlá, sú nápomocní

Na snímke ubytovacie zariadenie pre utečencov na rakúsko - slovenskom hraničnom priechode Berg - Bratislava. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava/Berg 29. októbra (TASR) - V utečeneckom tábore na rakúsko-slovenskej hranici Berg nezaznamenali žiadne porušenie nariadení, ktoré žiadatelia o azyl musia dodržiavať. Pre TASR to uviedol starosta obce Berg Georg Hartl.

"Doposiaľ neboli žiadne ťažkosti. Žiadateľom o azyl sa venuje viacero dobrovoľníkov, ktorí im pomáhajú napríklad s kurzami nemčiny. Žiadatelia o azyl, ktorí sú ubytovaní v Bergu, sa tiež zúčastňujú na podujatiach, ktoré organizuje obec alebo rôzne spolky. Sú veľmi priateľskí a nápomocní," uviedol Hartl s tým, že v ubytovni je stále 55 až 60 utečencov.

"V súčasnosti ešte nevykonávajú verejné práce, ale to nezávisí od nich, ale od kapacity zdrojov obce na obslužný personál a od ročného obdobia," zdôraznil starosta Bergu s tým, že na takúto možnosť sa pripravujú.

Žiadatelia o azyl zostanú v Bergu do skončenia azylového procesu, maximálne však šesť mesiacov. Dovtedy by mal byť azylový proces ukončený. Keď im azyl udelia, musia ubytovňu v Bergu opustiť do štyroch mesiacov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.