Letecká agentúra OSN nezakáže prepravu nebezpečných batérií

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Washington 29. októbra (TASR) - Agentúra OSN pre civilné letectvo odmietla návrh zakázať prepravu nabíjacích batérií v dopravných lietadlách i napriek dôkazom, že môžu počas letu spôsobiť nekontrolovateľný požiar.

V hlasovaní príslušného výboru Medzinárodnej organizácie civilného letectva (ICAO) prevážili odporcovia takéhoto opatrenia v pomere desať k siedmim, informovala agentúra AP s odvolaním sa na nešpecifikovaných predstaviteľov.

Podľa zdrojov AP podporili navrhovaný zákaz Spojené štáty, Rusko, Brazília, Čína a Španielsko, ako aj organizácie zastupujúce dopravných pilotov a výrobcov dopravných lietadiel. Proti boli Holandsko, Kanada, Francúzsko, Austrália, Taliansko, Spojené arabské emiráty, Južná Kórea, Japonsko a Británia spolu s medzinárodnou obchodnou asociáciou leteckých dopravcov.

Testy uskutočnené americkou vládou preukázali, že nabíjacie batérie prepravované čo i len v malom množstve dokážu v prípade prehriatia spôsobiť výbuchy, ktoré môžu vyradiť z prevádzky protipožiarne systémy lietadla, pripomína AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.