Portoričania zasiahnutí zemetrasením ešte stále nemajú kde bývať

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Washington 29. novembra (TASR) - Obyvatelia Portorika aj niekoľko mesiacov po hurikáne Maria stále potrebujú nepremokavé plachty a podobný tmeliaci materiál na opravu prasklín na svojich domoch, píše agentúra AP.

Americká vláda uzavrela zmluvy na dodanie materiálu na opravu poškodených domov s doteraz neotestovanou floridskou spoločnosťou Bronze Star LLC v hodnote vyše 30 miliónov dolárov. Žiadne z týchto prostriedkov však na ostrov nedorazili. Približne po mesiaci preto Spojené štáty zmluvu vypovedali.

Tisícky Portoričanov ostávajú teda stále bez domova a mnohí sa sťažujú, že federálnej vláde inštalácia nepremokavých plachiet trvá pridlho.

Portoriko - politicky tzv. nezačlenené územie USA - zasiahol hurikán Maria koncom septembra tohto roka. Išlo o najsilnejší hurikán, aký na tomto ostrove zaznamenali za uplynulých 80 rokov. V poslednom období tento ostrov zasiahli aj silné lejaky, ktoré spôsobili rozsiahle povodne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.