Vzbura v Clippers, z klubu chcú odísť hráči i tréneri

Doc Rivers Foto: TASR

Los Angeles 23. júla (TASR) - Ak Donald Sterling zostane majiteľom klubu zámorskej basketbalovej NBA Los Angeles Clippers, potom v kalifornskom tíme nastane exodus trénerského i hráčskeho personálu. Pred súdom to v utorok uviedol dočasný šéf manažmentu Clippers Richard Parsons.

Toho vedenie ligy dosadilo do funkcie potom, ako Sterlinga za jeho rasistické vyjadrenia na adresu afro-amerických hráčov v máji doživotne suspendovalo a nariadilo mu predať klub inej osobe. Manželka 80-ročného miliardára Shelly sa ako menšinová vlastníčka Clippers následne dohodla na sume dvoch miliárd dolárov s bývalým šéfom exekutívy softvérového gigantu Microsoft Stevom Ballmerom. S tým však Sterling nesúhlasil a celú záležitosť dal na súd. Sterlingová chce porote dokázať, že jej manžel v súvislosti s Alzheimerovou chorobou trpí aj miernou formou demencie a podľa nej tak nie je právne spôsobilý rozhodovať o osude klubu.

Parsons na súde uviedol, že najviac celá situácia trápi trénera Clippers Doca Riversa, ktorý je rovnako ako väčšina hráčov kalifornského tímu tmavej pleti. "Doc je znepokojený tým, že sa celá vec ešte stále nevyriešila. Pred časom mi povedal, že ak Donald Sterling zostane majiteľom, on z klubu určite odíde. Rovnako sa vyjadrili aj viacerí hráči," uviedol Parsons.

Očakáva sa, že rozsudok v procese by mal byť vynesený začiatkom augusta. Nová sezóna NBA sa začne v októbri.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.