Skip to content

Dnešný dátum:

štvrtok, 26 februára, 2026
Menu

Izraelské tanky zasiahli palivovú nádrž jedinej elektrárne v Gaze

29 júla, 2014
Menej ako minúta čítania minút čítania
⏱️ Čas čítania: 1 min (174 slov)
Zasiahnutá elektráreň v Gaze Foto: TASR/AP

Gaza 29. júla (TASR) – Izraelské tanky zasiahli dnes palivovú nádrž jedinej elektrárne v Gaze. S odvolaním sa na hovorcu distribučnej spoločnosti pre zásobovanie elektrinou Džamála Dardasáwího to dnes uviedla agentúra AP.

Po explózii v pobrežnom meste Gaza bolo vidieť stúpať mohutný oblak čierneho dymu. Hovorca distribučnej spoločnosti spresnil, že strely zasiahli jednu z troch nádrží v areáli elektrárne, v ktorých sa v súčasnosti nachádza palivo.

Aj pred týmto útokom mali obyvatelia Gazy elektrinu iba zhruba tri hodiny denne. Útok obmedzí zásobovanie elektrinou v oblasti ešte viac. Izraelská armáda prípad doposiaľ nekomentovala.

Od 8. júla, keď sa začala izraelská operácia v pásme Gazy, zahynulo 53 izraelských vojakov a traja civilisti vrátane jedného občana Thajska. Počet palestínskych civilných obetí prekročil 1100.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia