Trosky malajzijského boeingu budú skúmať aj ruskí experti

trosky lietadla Boeing 777 na poli Foto: TASR/AP

Moskva 31. júla (TASR) - Trosky malajzijského lietadla, ktoré sa zrútilo na východe Ukrajiny, dnes spolu s medzinárodným tímom vyšetrovateľov plánujú preskúmať aj ruskí experti. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na ruský úrad pre civilné letectvo.

"Ruskí experti majú v úmysle stretnúť so šéfom vyšetrovacej komisie... a odovzdať mu všetky materiály, o ktoré predseda komisie predtým žiadal," uvádza sa v správe úradu.

"Ruskí predstavitelia sa dnes zároveň pokúsia dostať do oblasti, kde Boeing-777 havaroval, a spolu s odborníkmi z medzinárodnej vyšetrovacej komisie preskúmať stav trosiek havarovaného lietadla na mieste nešťastia," píše sa ďalej v správe ruského úradu.

Boeing-777 spoločnosti Malaysia Airlines, ktorý letel z Amsterdamu do Kuala Lumpuru, sa zrútil 17. júla neďaleko ukrajinsko-ruských hraníc na územie kontrolované proruskými silami. Pri havárii, ktorej pravdepodobne predchádzal zásah raketou, zahynulo všetkých 298 ľudí na palube.

Okolnosti pádu lietadla skúma 24-členný medzinárodný tím pod vedením Holandska, zložený zo zástupcov Ukrajiny, Malajzie, Nemecka, USA, Británie, Ruska a Medzinárodnej organizácie pre civilné letectvo (ICAO).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.