Pri výbuchu plynu v Taiwane zahynulo už najmenej 24 ľudí

Pohľad zo strechy budovy na zničenú ulicu po viacnásobnom výbuchu plynu v taiwanskom meste Kao-siung. Foto: TASR/AP

Kao-siung 31. júla (TASR) - Najmenej 24 ľudí zahynulo a približne 270 ďalších utrpelo zranenia pri viacnásobnom výbuchu plynu v taiwanskom meste Kao-siung. Informovali o tom dnes miestne úrady.

Medzi obeťami štvrtkových výbuchov sú aj štyria hasiči. Vláda vyslala záchranárom na pomoc stovky vojakov, uviedla agentúra DPA.

Podľa agentúry Reuters plamene šľahali do výšky 15 poschodí. Taiwanské médiá informovali, že počet obetí pravdepodobne ešte vzrastie. Miestni obyvatelia uviedli, že sila explózií pripomínala zemetrasenie.

Výbuchom predchádzalo stúpanie bieleho dymu z kanalizácie, ktorý vytvoril čosi ako hmlu nad povrchom vozovky. Centrom však neskôr otriasli explózie, o ktorých sile svedčí, že narušili dokonca cestné komunikácie a tlaková vlna po nich prevracala motorové vozidlá.

Taiwanské úrady postihnutú oblasť uzavreli a stovky občanov evakuovali a dočasne umiestnili v školských zariadeniach v iných častiach mesta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.