Skip to content

Dnešný dátum:

pondelok, 23 februára, 2026
Menu

Phelps sa predstaví na americkom šampionáte v štyroch disciplínach

1 augusta, 2014
Menej ako minúta čítania minút čítania
⏱️ Čas čítania: 2 min (219 slov)
Michael Phelps Foto: TASR/AP Photo

Irvine 1. augusta (TASR) – Najúspešnejší plavec v histórii olympijských hier Michael Phelps absolvuje na budúci týždeň najnáročnejší program od svojho návratu do súťažného diania. Na americkom národnom šampionáte, ktorý štartuje v stredu v kalifornskom Irvine, sa predstaví v štyroch disciplínach.

„Cítim sa dobre,“ povedal Phelps pre agentúru AP. „Najmä chcem byť uvoľnený a nesnažiť sa na seba vyvíjať príliš veľký tlak. Chcem sa najmä zabávať. Vtedy som vždy zo seba vydal maximum.“ Na národnom šampionáte sa bude rozhodovať aj o zložení amerického tímu na budúcoročné MS.

Dvadsaťdeväťročný Phelps po OH 2012 v Londýne ukončil svoju bohatú kariéru, počas ktorej získal na olympijských hrách rekordných 22 medailí, z toho 18-krát zlato. Dosiahol všetky svoje vytýčené ciele a ako priznal, nemal ďalej motiváciu súťažiť. O rok neskôr ale začal plánovať svoj návrat a vlani v septembri začal so serióznym tréningom. Od svojho veľkého „comebacku“ sa predstavil na štyroch mítingoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia