Holanďan obžalovaný z vraždy na súd neprišiel, má zdravotné problémy

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 28. apríla (TASR) – Na Okresnom súde Bratislava I dnes pokračovalo hlavné pojednávanie s obžalovaným Holanďanom Gerritom Janom K., ktorý mal podľa obžaloby v roku 2014 v centre Bratislavy zavraždiť 25-ročnú Simonu.

Samotný obžalovaný Holanďan sa dnešného konania nezúčastnil. Súd však vo veci napriek tomu konať mohol. „Ospravedlňujem klienta z dôvodu jeho zdravotných komplikácií s tým, že predkladáme súdu jeho žiadosť o konanie v jeho neprítomnosti,“ uviedol obhajca obžalovaného.

Na súde dnes vypovedala znalkyňa z odboru psychiatrie, ktorá spolu s kolegyňou vyšetrovala duševný stav obžalovaného.

Podľa názoru znalkýň trpí obžalovaný zmiešanou poruchou osobnosti, skonštatovali u neho duševné poruchy vyvolané užívaním kokaínu, závislosť na alkohole či iných návykových látkach však preukázaná nebola. U obžalovaného nediagnostikovali žiadne závažné duševné ochorenie.

„Obvinený sa správal k poškodenej majetnícky, svedkovia zhodne uvádzali, že žiarlil, že zakazoval poškodenej pracovať na lodi, upodozrieval ju a podobne,“ vypovedala dnes znalkyňa. Obžalovaný sa v priebehu vyšetrenia podľa nej vyjadril, že inkriminovaný skutok nespáchal.

V novembri 2014 našli policajti obhorené telo mŕtvej ženy po požiari v byte na Obchodnej ulici v hlavnom meste. Podľa strážcov zákona mal obvinený Gerrit Jan K. Simonu z okresu Senica poraniť nezisteným predmetom na hlave a potom ju zapáliť. Žena utrpela rozsiahle popáleniny na viacerých častiach tela a zraneniam na mieste podľahla.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR