Real sa vyrovnal Barcelone: Čo sa madridským futbalistom podarilo?

Tréner Zinedine Zidane v objatí s hviezdnym Cristianom Ronaldom. Foto: TASR/AP

Madrid 19. septembra (TASR) - Španielsky futbalový klub Real Madrid dosiahol 16. nepretržitý triumf v La Lige, vďaka čomu vyrovnal rekord svojho úhlavného rivala FC Barcelona z roku 2011.

Zverenci trénera Zinedina Zidana zvíťazili v nedeľňajšom zápase 4. kola najvyššej domácej súťaže na ihrisku Espanyolu Barcelona 2:0 a to aj bez chorej dvojice opôr Cristiana Ronalda a Garetha Balea. Napriek územnej prevahe sa hosťom podarilo skórovať až v závere prvého polčasu. James Rodriguez sa presadil cez dvoch obrancov a prízemnou strelou z hranice šestnástky prekonal domáceho brankára - 0:1. Druhý gól Realu pridal v 71. minúte Karim Benzema, ktorý využil presný center Lucasa.

Real tak vyhral aj štvrtý ligový duel v novej sezóne a vystriedal Barcelonu na čele tabuľky. "Toto víťazstvo je dielom celého kolektívu. Každý z nás tvrdo pracoval pre úspech. Som rád, že som od trénera dostal na dlhší časový úsek dôveru a splatil som mu ju gólom," povedal Rodriguez. Súčasná garnitúra Realu prekonala klubový rekord, ktorý od sezóny 1960/61 držali s 15 výhrami ich predchodcovia na čele s Alfredom Di Stefanom a Ferencom Puskásom.

Nový rekord súťaže môže "biely balet" vytvoriť už v stredu v prípade domáceho víťazstva nad Villarrealom. Real v lige naposledy stratil body ešte 27. februára po domácej prehre 0:1 s mestským sokom Atleticom, odvtedy valcuje súperov rad za radom. "Štatistiky nás až tak veľmi nezaujímajú. Je príjemné dozvedieť sa, že naša séria má také dlhé trvanie, ale nezaťažujeme sa číslami. Dnes sme aj bez Ronalda s Baleom, ktorých skolila chrípka, ukázali našu silu. Mužstvo správne pristúpilo k zápasu, v ktorom bolo favoritom, a zaslúžene zvíťazilo. Rekord je výsledkom jeho práce," povedal Zidane.