Dvojgólový Greguš bol strojcom triumfu Kodane nad Viborgom

Na snímke Ján Greguš Foto: TASR/Michal Svítok

Kodaň 30. novembra (TASR) - Slovenský futbalista Ján Greguš bol hrdinom utorňajšieho zápasu 19. kola dánskej Superligy, v ktorom FC Kodaň zdolal Viborg jednoznačne 4:0. Greguš sa na triumfe úradujúceho majstra podieľal dvoma gólmi, ktorými si na novom pôsobisku otvoril strelecký účet po letnom príchode z Jablonca.

Najmä prvý presný zásah 25-ročného reprezentačného stredopoliara bol ukážkový. Greguš sa v 27. minúte zmocnil lopty hlboko na vlastnej polovici ihriska a po 50-metrovom šprinte prízemnou strelou spoza šestnástky prekonal súperovho brankára. V 82. minúte slovenský legionár spečatil skóre duelu.

"Sú to skvelé pocity. Som šťastný, pretože sme vyhrali vysokým rozdielom a navyše sa mi podarilo dvakrát skórovať. Pred prvým gólom mi pomohlo pošmyknutie súperovho hráča. Následne sa mi podarilo vyviezť loptu, potiahol som ju až pred šestnástku súpera a dokázal umiestniť k žrdi. Mal som aj šťastie," citoval klubový web slová Greguša, ktorého vyhlásili za hráča zápasu.

FC Kodaň po siedmom víťazstve v rade suverénne vedie tabuľku najvyššej domácej súťaže so ziskom 47 bodov. Jeho mestský rival Bröndby stráca 12 bodov, manko môže aspoň čiastočne skresať v stredajšom zápase na pôde Randers.

FC Kodaň - Viborg 4:0 (2:0)
Góly: 27. a 82. GREGUŠ, 38. Kusk, 72. Ankersen