Famózny Kobe Bryant prekonal hranicu 32-tisíc bodov

Kobe Bryant Foto: TASR/AP

New York 19. novembra (TASR) - Basketbalisti Los Angeles Lakers si pripísali iba druhé víťazstvo v tomto ročníku zámorskej NBA. Na palubovke Atlanty triumfovali 114:109, keď sa 28 bodmi prezentoval Kobe Bryant. Carlos Boozer pridal 20 a Nick Young pri svojej sezónnej premiére po návrate po zranení 17. Domácim nepomohlo ani 29 bodov Paula Millsapa.

Tridsaťšesťročný Bryant dosiahol v zápase ďalší míľnik svojej kariéry. Ako štvrtý hráč v histórii prekonal hranicu 32.000 bodov. Aktuálne ich má na konte 32.001 a už iba 291 mu chýba na legendárneho Michaela Jordana (32.292). Na čele historickej tabuľky najlepších strelcov je Kareem Abdul Jabbar s 38.387 bodmi, druhý je Karl Malone (36.928).

"Kobe odohral veľkolepý zápas. Zabral vždy, keď sme to najviac potrebovali," chválil Bryanta tréner Lakers Byron Scott. "Prekonať hranicu 32.000 bodov je niečo úžasné, veľa to pre mňa znamená. Za 19 rokov pôsobenia v profilige som musel tvrdo pracovať, aby som dosiahol tento míľnik. Bol to zložitý proces, teraz cítim veľkú radosť a úľavu," povedal Bryant pre akreditované médiá.

Hráči Milwaukee zaknihovali štvrtý triumf z posledných piatich zápasov, keď zdolali New York 117:113. Hostia prehrávali vo štvrtej štvrtine už o 22 bodov, no po smeči Carmela Anthonyho sa 7,9 s pred záverečným klaksónom dotiahli na 113:115, posledné slovo mal však z trestných hodov Jerryd Bayless. Sacramento podľahlo New Orleans 100:106, keď doplatilo ne nevydarenú tretiu štvrtinu, ktorú prehralo o 15 bodov. V drese Pelicans hviezdil Anthony Davis - autor 28 bodov, s 22 bodmi mu dobre sekundoval Ryan Anderson.

Utah uštedril zraneniami sužovanej Oklahome tretiu prehru v rade. Na víťazstve 98:81 mal najväčší podiel Alec Burks, ktorý k 20 bodom pridal 14 doskokov, Turek Enes Kanter zaznamenal 16 bodov a 15 doskokov. "Zlom v zápase nastal, keď nášmu trénerovi Quinovi Snyderovi odpískali technický faul. Začal po nás hulákať, aby sme sa konečne zobudili a ešte do konca druhej štvrtiny sme stiahli 17-bodové manko. Druhá polovica zápasu už bola v našej réžii," povedal Burks pre oficiálnu stránku NBA.