Predseda Vojenského výboru NATO poďakoval Slovensku za príspevky

Minister obrany SR Peter Gajdoš sa stretol s predsedom Vojenského výboru NATO armádnym generálom Petrom Pavlom (na snímke) na ministerstve obrany SR v Bratislave 15. apríla 2016. Foto: TASR - Michal Svítok

Bratislava 15. apríla (TASR) – Príprava na nadchádzajúci summit NATO vo Varšave, úlohy pred ktorými dnes stojí Aliancia, ale aj vojenské operácie. To boli témy dnešného stretnutia ministra obrany Petra Gajdoša s predsedom Vojenského výboru Severoatlantickej aliancie Petrom Pavlom, ktorý pricestoval na Slovensko.

"Chcel by som Slovenskej republike poďakovať za všetky príspevky do aliančných operácií, do iniciatív, ktoré v aliancii bežia," uviedol po stretnutí Pavel. Zároveň ocenil, že Slovensko prispieva aj do fondov pre Afganistan či Ukrajinu. Pavel má dnes okrem návštevy ministerstva obrany naplánovanú aj účasť na medzinárodnom bezpečnostnom fóre GLOBSEC 2016.

Gajdoš podľa vlastných slov ubezpečil Pavla, že rezort obrany bude napĺňať plány z programového vyhlásenia vlády. "Informoval som ho o našom proeurópskom a proatlantickom orientovaní s tým, že sme členmi NATO a EÚ a naše záväzky, ktoré máme voči týmto klubom, v každom prípade splníme," dodal Gajdoš.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR