Burnley ukopalo remízu s Chelsea, David Luiz: Hrali anitfutbal

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Londýn 23. apríla (TASR) - Vo víkendových zápasoch anglickej futbalovej Premier League sa tímom bojujúcim o Ligu majstrov vôbec nedarilo. Arsenal podľahol doma Crystal Palace 2:3, Manchester United sa červenali po debakli 0:4 na pôde Evertonu a Tottenham nestačil na ašpiranta na titul Manchester City (0:1). Zaváhania rivalov mohli využiť hráči Chelsea, ktorí mali na dosah tretiu priečku v tabuľke, na Stamford Bridge však iba remizovali s Burnley 2:2 a musia sa uspokojiť s priebežným štvrtým miestom.

Pred piatym Arsenalom majú náskok jediného bodu, "kanonieri" majú zápas k dobru. Burnley vyškolilo favorita v efektivite. V úvodnom polčase strelilo dva góly z dvoch striel. Potom sa už sústredilo najmä na obranu, podľa hlasov z táboru domácich až príliš. "Snažili sme sa zvíťaziť, ale je to ťažké, keď hráte proti tímu, ktorý z dvoch šancí strelí dva góly a nechce hrať. Doslova predvádzali antifutbal. Zdržovali hru, najme keď sme sa dostali k lopte, padali na zem," posťažoval sa pre Sky Sports obranca "Blues" David Luiz.

Frustráciu Chelsea podčiarkol tréner Maurizio Sarri, ktorý si neudržal nervy na uzde a v závere ho rozhodca vykázal z lavičky. Hnev ho neprešiel ani po zápase, keď ho na tlačovej konferencii nahradil asistent Gianfranco Zola. Ani jemu sa nepáčila taktika hostí, navyše mal výhrady aj k rozhodcom. "Päť minút nadstaveného času bolo veľmi málo. Očakávali sme ťažký súboj, ale nie toľko zdržovania. Aspoň sme dúfali, že to rozhodcovia zohľadnia, preto sme nespokojní," citovalo Zolu periodikum The Independent.

Chelsea navyše prišla aj o talentovaného Calluma Hudsona-Odoia. Osmenásťročný stredopoliar si v závere prvého polčasu roztrhol achilovku a sezóna sa preňho skončila. Londýnčanov čaká v závere sezóny náročný boj o Ligu majstrov. V nedeľu sa predstavia na Old Trafford proti Manchestru United, potom privítajú Watford a ligu uzavrú na ihrisku Leicestru City. Medzitým čaká Chelsea semifinále Európskej ligy UEFA proti Eintrachtu Frankfurt.