Bratislavskej polícii pribudnú nové vozidlá i uniformy

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Bratislava 29. apríla (TASR) – Mestskej polícii v Bratislave pribudnú nové autá s výstražným zvukovým znamením i nové letné a zimné uniformy pre policajtov. Ich nákup umožní rozhodnutie bratislavských mestských poslancov, ktorí schválili navýšenie rozpočtu pre mestskú políciu o 85.000 eur. TASR o tom informovala hovorkyňa bratislavskej mestskej polície Ľubomíra Miklovičová.

Na nákup piatich nových vozidiel je vyčlenených 50.000 eur. Výhodou má byť práve to, že budú môcť používať zvukové výstražné znamenie. "Vozidlá mestskej polície doteraz neboli označené majákom. To znamená, že naše autá nemali žiadnu výnimku, a to ani v prípade, že sa na nás obrátili občania so žiadosťou o pomoc alebo boli hliadky privolané napríklad k výtržnostiam," priblížila Miklovičová. Mestskí policajti veria, že vďaka novým vozidlám, ktoré má nakúpiť hlavné mesto, budú môcť ešte rýchlejšie zasahovať pri ochrane života, zdravia a majetku.

Okrskové stanice mestskej polície a stanica jazdeckej polície a kynológie majú v súčasnosti k dispozícii 32 vozidiel. Autá majú podľa hovorkyne viac ako osem rokov a najazdených v priemere 150.000 kilometrov.

Na nákup nových kvalitnejších zimných aj letných uniforiem pre mestských policajtov pôjde 35.000 eur. Niektoré súčasti uniformy, ktoré momentálne používajú, nie sú podľa Miklovičovej vhodné na celodenné nosenie alebo nosenie v nepriaznivom počasí.

"Ide o začiatok obmeny ošatenia príslušníkov mestskej polície. Chcem, aby mestskí policajti mali uniformy z kvalitných materiálov, ktoré zodpovedajú 21. storočiu," priblížil náčelník bratislavskej mestskej polície Peter Krajíček. Verejné obstarávanie na nákup nových uniforiem vyhlási mesto Bratislava.

Vo štvrtok (28.4.) prijalo mestské zastupiteľstvo taktiež návrh poslanca Olivera Kríža, aby sa primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal obrátil na vládu s požiadavkou na poskytnutie materiálno-technickej výpomoci Mestskej polícii Bratislava.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR