Na pražskom Václavskom námestí sa upálil muž, bojuje o život

Praha, ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Praha 17. decembra (TASR) - Na Václavskom námestí v Prahe sa v noci nadnes polial horľavinou a zapálil 56-ročný muž. V kritickom stave ho previezli do nemocnice, kde bojuje o život, oznámil server iDNES.cz.

Muž sa podpálil krátko pred polnocou. Podľa policajného hovorcu išlo o pacienta psychiatrickej liečebne, ktorý bol na vychádzke.

Pražská záchranná služba dnes ráno mylne informovala, že zranený muž zomrel. Vinohradská nemocnica však túto správu neskôr dementovala a vyhlásila, že pacient žije a zostáva hospitalizovaný v tamojšom popáleninovom centre.

Stav muža zostáva naďalej kritický, keďže utrpel popáleniny na celom povrchu tela.

Podľa jedného zo svedkov muž kráčal smerom k pomníku svätého Václava. Náhle sa polial horľavinou a zapálil sa, pričom z neho vyšľahol z neho asi tri metre vysoký plameň.

Okoloidúci sa ho najskôr snažili uhasiť bundami, neskôr pribehol niekto s hasiacim prístrojom. Muž údajne zostal pri vedomí, ale bol v šoku a nedokázal hovoriť. Hasiči mu v rámci prvej pomoci dali dýchať kyslík a odovzdali ho do rúk záchranárov.

Podľa polície bol muž pacientom psychiatrickej nemocnice v Bohniciach. Odtiaľ odišiel v utorok na vychádzku, z ktorej sa už nevrátil.

Počas incidentu utrpela ľahšie popáleniny ešte iná osoba. Má ísť o mladú ženu, ktorá sa snažila horiaceho muža uhasiť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.