Vojenský súd v Nigérii poslal na smrť 54 príslušníkov armády

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Abuja 18. decembra (TASR) - Vojenský súd v Nigérii odsúdil v stredu na trest smrti 54 príslušníkov ozbrojených síl za to, že sa odmietli zapojiť do bojov proti militantom z organizácie Boko Haram. Oznámila to dnes agentúra DPA.

Odsúdení sa odmietli zúčastniť operácie proti skupine Boko Haram v auguste. Svoj postoj zdôvodňovali tým, že na boj s militantmi nie sú dostatočne vyzbrojení. Podľa svojho obhajcu čelili všetci obvineniu z organizácie vzbury proti veleniu 7. divízie nigérijskej armády. Ich poprava bude vykonaná zastrelením. Štyroch obvinených vojakov súd oslobodil.

Organizácia Boko Haram je aktívna od roku 2009. Svoje útoky pôvodne zameriavala najmä voči kresťanom. Od polovice roku 2013 sa jej terčom stali aj vládni bezpečnostní agenti či civilisti kresťanského a moslimského vierovyznania bez rozdielu, ktorých teroristi likvidujú priamo v ich domoch, na trhoviskách, v nemocniciach či školách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.