RTVS prináša na obrazovky nový televízny seriál

Foto: RTVS

Bratislava 18. decembra (TASR) – Rozhlas a televízia Slovenska uvedie na televíznych obrazovkách nový trinásťdielny seriál s názvom Tajné životy. Za účasti tvorcov a hlavných protagonistov predstavil verejnoprávny telerozhlas novinku v stredu večer (17.12.) v bratislavskom Divadle Nová scéna.

Režisérom seriálu je Ján Sebechlebský, hlavným kameramanom Peter Kelíšek, scenár napísala trojica autoriek Soňa Čermáková, Naďa Clontz a Biba Bohinská, šéfdramaturgičkou je Jana Kákošová, dramaturgom Roman Brat, scénickým výtvarníkom Branislav Mihálik, kostýmovou výtvarníčkou Ľubica Jarjabková.

V hlavnej úlohe riaditeľky azylového domu sa predstaví Zuzana Mauréry, v ďalších úlohách Szidi Tobias, Judita Hansman, Anna Šišková, Gabika Marcinková, Vanessa Šarköziová, Vlado Kobielsky, Kryštof Zachar, Tereza Kočišová, Vlado Jedľovský, Kristína Farkašová, Božidara Turzonovová, Ondrej Daniš, Peter Kočiš, Kristína Greppelová, František Kovár, Anikó Varga, Elena Kolek-Spasková, Lenka Košická, Jarmila Hittnerová, Dárius Kočí, Anna Javorková, Ján Greššo, Leopold Haverl a Oľga Solárová.

Tajné životy sú o tajomstvách skrývaných za múrmi domovov, vine a nevine, nádejach, ženách a mužoch, ktorí v azylovom dome Druhá šanca hľadajú nové životné začiatky. Eva Lustigová (Zuzana Mauréry) je obetavá riaditeľka azylového domu Druhá šanca pre ženy a deti v núdzi, ktorá zvádza boj medzi prílišným nasadením v práci a nepochopením vlastnej rodiny, ktorú zanedbáva a začína sa jej rozpadať. Eva je vytrvalá bojovníčka, ktorá robí všetko pre to, aby každá z jej klientok dostala druhú šancu. Aj preto azylový dom nesie názov Druhá šanca. Eva v snahe pomôcť začne prekračovať hranice svojich možností, pričom zabúda na seba a na svoju rodinu, čo prinesie problémy, o ktorých dovtedy nemala poňatia. Na vlastnej koži zažije, že osud býva krutý aj k dobrým a spravodlivým ľuďom, ktorí nikdy nikomu neublížili.

"Nejde sa o to, dávať nejaké posolstvá, ide o to, pozrieť sa na dobrý príbeh. Na základe tohto príbehu si človek môže niečo uvedomiť, sú to každodenné veci, ktoré človek zažíva a nedá sa im uhnúť. Každý zažil nejaký partnerský vzťah, vyrastal v nejakej rodine, má či nemá deti a túži po zmysluplnom naplnenom živote," uviedol pre TASR o seriáli režisér Ján Sebechlebský.

"Moja úloha riaditeľky azylového domu z môjho pohľadu nebola ničím špecifická, je to normálna pracujúca žena, ktorá má rodinu a ktorú hrám takmer stále, som vždy nejaká mamička dvoch detí, sympatická, trocha workoholička, možno niekam jemne posunutá. Myslím, že veľa žien sa s tým dokáže zosobniť. To, že robí v azylovom dome, je len nejaký náznak toho, o čom budú príbehy tých ďalších žien," doplnila Zuzana Mauréry, jedna z hlavných postáv seriálu.

"Na tejto postave sa mi páčilo, že má v sebe istý sarkazmus aj iróniu, dúfam, že sa mi ju spolu s režisérom podarilo premeniť na humor. V seriáli hrá aj môj syn Krištof, čo je pre mňa väčší úspech ako moja samotná rola, som úspešná matka v tomto seriáli," dodala Szidi Tobias, v seriáli ako Beáta Bláhová.

Nakrúcalo sa 82 dní, točilo sa prevažne v exteriéroch, v kaštieli Malinovo, ale aj na Najvyššom súde, v kolónii, v ktorej žijú najnižšie sociálne vrstvy. Titulnú pieseň seriálu Dobrý deň, to som ja spieva Sima Martausová, pochádza z jej rovnomenného debutového albumu. Prvú časť uvedie verejnoprávna Jednotka 1. januára po 20. hodine.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.