Štatistický úrad začal pripravovať sčítanie ľudu v roku 2021

Ilustračná fotka. Foto: TASR

Bratislava 18. decembra (TASR) - Štatistický úrad (ŠÚ) SR začal pripravovať sčítanie v roku 2021. Zriadil expertnú pracovnú skupinu. Tá má navrhnúť optimálny spôsob, ako sa budú obyvatelia, domy a byty o sedem rokov sčítavať. TASR o tom informoval hovorca ŠÚ SR Marián Jánošík.

Expertnú pracovnú skupinu tvoria odborníci zo ŠÚ SR i z externého prostredia, teda z Výskumného demografického centra a Prognostického ústavu Slovenskej akadémie vied. Skupina je podľa hovorcu "dočasným, odborným, poradným, koordinačným a iniciatívnym orgánom predsedu štatistického úradu" pre oblasť prípravy sčítania v roku 2021. V tom roku jej fungovanie aj skončí.

"Zloženie pracovnej skupiny sa bude v jednotlivých etapách prípravy sčítania 2021 meniť, v závislosti od riešenia aktuálnych úloh," vysvetľuje Jánošík. Na to, ako budú obyvatelia sčítavaní, má podľa hovorcu vplývať snaha znižovať na nich záťaž, a tiež racionalizovať výdavky spojené so všetkými fázami procesu sčítania.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.