Rusko: Miliardára Jevtušenkova prepustili z domáceho väzenia

Na archívnej snímke z 5. mája 2009 vplyvný ruský podnikateľ a miliardár Vladimir Jevtušenkov, vlastník holdingu AFK Sistema, reční na stretnutí s vtedajším ruským premiérom Vladimirom Putinom v Moskve. Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (SK Rossiji) uvalil na Jevtušenkova domáce väzenie kvôli podozreniu z prania špinavých peňazí. Informovali o tom v stredu 17. septembra 2014 svetové tlačové agentúry. Foto: TASR/AP

Moskva 18. decembra (TASR) - Vplyvného ruského podnikateľa a miliardára Vladimira Jevtušenkova prepustili z domáceho väzenia, v ktorom ho zadržiavali od septembra pre podozrenie z prania špinavých peňazí.

O prepustení Jevtušenkova informoval dnes jeho právny zástupca Vladimir Kozin, ktorého citovala agentúra AP.

Podľa Kozina jeho klienta prepustili z domáceho väzenia v stredu pod podmienkou, že sa v prípade predvolania dostaví na výsluch, uviedla agentúra RAPSI.

Správa bola zverejnená krátko pred začiatkom výročnej tlačovej konferencie ruského prezidenta Vladimira Putina. Po vlaňajšej tlačovke Putin oznámil, že udelil milosť inému oligarchovi, bývalému šéfovi ropnej spoločnosti Jukos Michailovi Chodorkovskému.

Informácia o prepustení Jevtušenkova spôsobila, že cena akcii jeho spoločnosti Sistema stúpla dnes ráno na moskovskej burze o vyše 30 percent.

Zadržanie Jevtušenkova súviselo s údajnými nelegálnymi machináciami pri získavaní akcií významnej ropnej spoločnosti Bašnefť. Kontrolu nad spoločnosťou v roku 2009 získal holding Sistema. V súčasnosti prebieha súdne konanie, v rámci ktorého už boli Sisteme predbežne skonfiškované akcie Bašnefťu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.