Warriors prestrihli víťaznú šnúru Oklahomy, Durant nedohral

Stephen Curry z Golden State Warriors skóruje. Foto: TASR/AP

New York 19. decembra (TASR) - Basketbalisti Chicaga Bulls zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NBA nad New Yorkom Knicks 103:97. Najväčšiu zásluhu na tom mal Jimmy Butler, ktorý nazbieral 35 bodov a vytvoril si nové maximum v kariére, k tomu pridal aj sedem asistencií. Pau Gasol pridal 20 bodov. Knicks zaznamenali tretiu prehru v rade, celkovo trinástu z posledných štrnástich vystúpení.

Na čísle sedem sa v noci na piatok zastavila víťazná šnúra Oklahoma City. Thunder podľahli domácemu Golden State 109:114, keď v záverečnej štvrtine neustrážili 11-bodového Stephena Curryho. Dvadsaťšesťročný rozohrávač zaznamenal v dueli celkovo 34 bodov. Warriors len v noci na stredu ukončili 16-zápasovú šnúru bez prehry, no po zaváhaní na palubovke Memphisu (98:105) sa naladili na ďalšiu víťaznú vlnu. "Bola to vcelku zábavná hra, dobré nasadenie, vysoké tempo...," cituje web NBA Curryho slová.

Zostrih zápasu Warriors-Oklahoma

Hosťujúcemu trénerovi Scottovi Brooksovi mohlo skomplikovať situáciu zranenie Kevina Duranta. Ten v úvodných 18 minútach nazbieral 30 bodov, ale pred koncom druhej štvrtiny mu domáci Marresse Speights pod košom prišliapol členok a duel nedohral. Návrat doň nechcel riskovať. "Chcel som sa síce vrátiť do zápasu, ale radšej sme boli opatrní," uviedol Durant, ktorý vynechal pre zranenie nohy úvodných 17 duelov prebiehajúcej sezóny. Röntgenový snímok po zákroku od Speightsa však nepreukázal výrazné poškodenie.

Druhú výhru v rade zaznamenali hráči New Orleans Pelicans, keď zvíťazili na palubovke Houston 99:90. Lídrom hostí bol Anthony Davis, ktorý k 30 bodov pridal aj 14 doskokov, päť blokov a dvakrát ukradol súperom loptu.