Ústredie práce ušetrilo viac ako 90 tisíc eur

Úpsvar Bratislava Foto: go-ok.eu/sk

Bratislava 19. decembra (TASR) - Elektronický kontraktačný systém (EKS), ktorý je stále v testovacej prevádzke, každým dňom potvrdzuje svoju efektívnosť a opodstatnenosť. Dôkazom je úspešne obchodovanie Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSRV) na elektronickom trhovisku.

Podľa informácií, ktoré ústredie poskytlo TASR, elektronické trhovisko využívajú od polovice novembra tohto roka. Do dnešného dňa bolo vykonaných 6 elektronických aukcií. Finančná úspora, ktorá vznikla aukciou, teda porovnaním najnižšej ceny, ktorá vstupovala do aukcie, a výslednej ceny dosiahnutej aukciou, predstavuje hodnotu 90.437,58 eur.

Išlo napríklad o samolepiace papierové etikety vrátane potlače čiarovým kódom so vstupnou cenou 145.000 eur na vydraženú v hodnote 65.584 eur s DPH. Významná úspora sa dosiahla aj v prípade aukcie s vyvolávacou cenou v hodnote 65.584 eur s DPH, ďalej server typu I, kde pôvodná cena 33.600 eur klesla v aukcii na 29.699 s DPH. Aj pri aukcii ďalších serverov dosiahlo ústredie významné zníženie ceny. V prípade servera typu II. to bolo z pôvodných 12.396 eur na konečných 11.160 eur vrátane DPH.

"Finančná úspora, rýchlosť obstarania, ako aj efektívna administratíva spojená s týmto typom verejného obstarávania zjednodušujú a urýchľujú proces a efektívne riešia požiadavky našej organizácie, ktoré ovplyvňujú poskytovanie služieb klientom ako aj všetky zákonom stanovené úlohy, ktoré plníme," zdôraznila Jana Lukáčová z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.