V bratislavskej Trnávke sa pripravuje výstavba obytného súboru

Lokalita plánovanej výstavby. Foto: Bratislava.sk

Bratislava 27. decembra (TASR) – Obytný komplex s vyše 1200 bytmi sa chystá investor postaviť v miestnej časti Trnávka v bratislavskom Ružinove. Spoločnosť Rosalin už predložila svoj zámer na posúdenie Slovenskej agentúre životného prostredia (SAŽP).

Navrhovaný priestor pre komplex určený na bývanie je prístupný z Ivánskej cesty. Zo severu je ohraničený čerpacou stanicou a diaľnicou D1, z východnej strany areálom Letiska M. R. Štefánika a zo západu polyfunkčným centrom Aircraft. V súčasnom období je toto územie pokryté vzrastlou zeleňou.

Súbor by mal pozostávať z 11 alebo 12 obytných budov so siedmimi a ôsmimi nadzemnými podlažiami. Na prízemí bude priestor pre sklady a objekty občianskej vybavenosti, ako sú potraviny či kaviareň. Domy majú obsahovať jedno-, dvoj- a trojizbové byty, ktorých by malo byť dohromady 1207 alebo 1309 podľa zvoleného variantu.

Parkovanie bude zabezpečovať hromadná podzemná garáž a povrchové parkovisko. Každý obytný dom má mať vlastné parkovanie na teréne. Investor zvažuje vytvorenie 1668, prípadne 1866 parkovacích miest.

"V centre územia je umiestnený park pridávajúci vysokú hodnotu pre tvorbu kvalitného prostredia pre bývanie, umožňuje voľný prestup územím a prístup k objektom. V parku sa nachádzajú multifunkčné ihriská pre obyvateľov územia. Zelené plochy sú aj pri jednotlivých budovách, tvorené detskými ihriskami a plochami pre oddych a relax," opisuje spoločnosť svoj zámer.

Investor plánuje začať stavať v júli 2016 a obytný súbor by chcel dokončiť v januári 2019. Počíta, že ho to bude stáť asi 48 miliónov eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.