Požiarom zničený trajekt pritiahli do prístavu v južnom Taliansku

Na videosnímke dym stúpa z horiaceho trajektu v Jadranskom mori 28. decembra 2014. Na gréckom trajekte so 411 cestujúcimi a 55 členmi posádky na palube vypukol v nedeľu ráno požiar. K nehode došlo približne 80 kilometrov severozápadne od gréckeho ostrova Korfu. Mnoho pasažierov bolo údajne na hornej palube a čakalo na evakuáciu, avšak záchrannú operáciu spomaľovalo rozbúrené more a silný vietor. Záchranári evakuovali počas dnešnej noci 265 ľudí z paluby trajektu, na ktorom v nedeľu pri pobreží Grécka vypukol požiar. Na palube je ešte vyše 200 ľudí. Foto: TASR/AP Photo

Brindisi 2. januára (TASR) - Požiarom zničený trajekt Norman Atlantic pritiahli dnes po celonočnej operácii v rozbúrenom Jadranskom mori do talianskeho prístavu Brindisi, informovala tlačová agentúra AP.

V prístave trajekt talianske úrady preskúmajú v rámci vyšetrovania príčin požiaru, pri ktorom zahynulo najmenej 11 ľudí. Predpokladajú tiež, že by v plavidle mohli nájsť ďalšie telá obetí.

Majiteľ remorkérovej spoločnosti Giuseppe Barretta pre AP v Brindisi povedal, že úrady dnes dopoludnia rozhodujú, kde presne v prístave majú trajekt zakotviť. Na palubu následne vstúpia hasiči a prokurátor.

Trajekt začali vliecť smerom k južnému Taliansku vo štvrtok popoludní a celá operácia trvala takmer 17 hodín. Operácia sa oneskorila, pretože vlečné člny museli čakať na upokojenie silného vetra a vysokých vĺn.

Stále nie je jasné, koľko ľudí bolo na palube trajektu Norman Atlantic, keď na ňom v nedeľu ráno vypukol počas plavby z Grécka do Talianska v podpalubí požiar. Taliansko uvádza, že zachránených bolo 477 ľudí. Taliansky prokurátor predtým povedal, že nezvestných je do 98 ľudí, zatiaľ čo grécke úrady uvádzajú iba 18 nezvestných a tvrdia, že taliansky zoznam je plný duplicitných a zle napísaných mien.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.