Nezamestnanosť v decembri 2014 mierne stúpla, dosiahla úroveň 12,29 %

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 20. januára (TASR) – Evidovaná miera nezamestnanosti na Slovensku v decembri 2014 medzimesačne mierne stúpla, dosiahla úroveň 12,29 %. V porovnaní s novembrom minulého roka to znamená nárast o 0,04 percentuálneho bodu, keďže vtedy bola na úrovni 12,25 %. Medziročne, čiže oproti decembru 2013 to však znamená pokles o 1,21 percentuálneho bodu.

Na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave o tom informoval minister práce Ján Richter (Smer-SD) spolu s generálnym riaditeľom Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Mariánom Valentovičom.

"Neprekvapuje ma, že môžeme hodnotiť december ako mesiac stagnujúci," opísal vývoj nezamestnanosti minister Richter. Takýto vývoj rezort práce podľa Richtera očakával aj na základe skúseností z predchádzajúcich rokov. "Pre mňa je dôležité, že mesiac december nebol taký, ktorý by nám v značnej miere zhoršil celkové čísla nezamestnanosti," skonštatoval. Predpokladá zároveň, že aj január bude, čo sa týka nezamestnanosti, stagnujúci. Pozitívnejšie prebudenie pracovného trhu očakáva vo februári a následne v ďalších jarných mesiacoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.