Austrálsky premiér použil už druhý raz za mesiac nacistickú analógiu

Austrálsky premiér Tony Abbott Foto: TASR/AP

Canberra 19. marca (TASR) - Austrálsky premiér Tony Abbott vzal späť prirovnanie vodcu opozičných labouristov k Josephovi Goebbelsovi, nacistickému ministrovi propagandy z obdobia vlády Adolfa Hitlera. Ide už o jeho druhý komentár s nacistickým prirovnaním v priebehu jedného mesiaca. Čerstvú udalosť z austrálskeho parlamentu opisuje agentúra AP.

Abbott dnes pred zákonodarcami povedal, že vodca Labouristickej strany Bill Shorten je "Dr. Goebbels ekonomickej politiky". Keďže však opoziční poslanci začali ihneď na protest kričať, premiér okamžite vyhlásil, že svoj výrok berie späť.

Abbott sa už minulý mesiac v parlamente ospravedlnil za to, že označil desaťpercentné znižovanie počtu miest v obrannom priemysle počas bývalej labouristickej vlády za "holokaust pracovných miest".

Výkonný riaditeľ organizácie zastupujúcej židovskú komunitu v Austrálii Peter Wertheim pre agentúru AP reagoval, že odsudzuje nevhodnú analógiu nacistickej genocídy v austrálskej verejnej diskusii.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.